Федір Демидюк ЗВЕНИГОРОДЩИНА ТА ЗВЕНИГОРОДКА
У минулому Звенигородка була значним укріпленим містом із обнесеним частоколом замком. Під час спустошливої навали монголо-татар місто було зруйноване. Перша літописна згадка про місто Звенигород датується 1394 роком. У середині XVI століття Звенигородщина підпала під владу Речі Посполитої. На її землях прокотилося повстання відоме під назвою Коліївщина.
1793 року Звенигородщина в складі Правобережжя відійшла до складу Російської імперії.
Федір Демидюк ХУТІР КОНОНОВЕ-ІВАСІВ
У самому центрі Черкащини в 4,5км від села Вільшана і 5км від села Шевченкове (Керелівка), де пройшли дитячі роки великого українського поета і патріота України Т.Г.Шевченка, на пологих, засіяних житом та засаджених городиною мирних українських хуторян-хліборобів схилах берегів річки Вільшанки, у квітучих вишневих садочках розкинувся маленький мальовничий український хліборобсько-козацький («тарасо-бульбівський») хутір Кононове-Івасів – мала батьківщина Федора Демидюка.
Федір Демидюк По сусідству з якими населеними пунктими розташоване селище Кононове-Івасів?
Селище Кононове-Івасів територіально розташоване десь приблизно посередині шосейної дороги «Шевченкове-Вільшана» між селом Шевченковим Звенигородського р-ну (5км.) і містечком Вільшана Городищанского р-ну (4.5км.) Черкаської обл.
До села Юркове від селища Кононове-Івасів пішки балкою а потім шляхом – десь приблизно 5 км.
Федір Демидюк ГЕРБ ЗВЕНИГОРОДЩИНИ.
Затверджений громадою за часів Незалежності України - герб Звенигородського району - символіка 'Дзвін-Пшеничний колос-Київська Русь-Козаччина'
Федір Демидюк АДМІНІСТРАТИВНІ РАЙОНИ НА КАРТІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
У північнс-східній частині Звенигородського р-ну в 4,5 км. від адміністративного кордону між Звенигородським та Городищанським районами розташувався маленький хутір Кононове-Івасів
Федір Демидюк Розроблений та затверджений вже за часів Незалежної України Герб Черкаської області (чи вдалий, чи, може, й не зовсім - судити вам, дорогі мої земляки...)
19 october 2011
Валерій Побідаш Відзначається своєрідністю та оригінальністю.
Проте зараз уніфіковані, тобто приведені до певного порядку згідно з правилами cучасної геральдики, герби населених пунктів та регіонів України розробляє Геральдична комісія, представник якої, п.Янушкевич, також є постійним відвідувачем цього сайту...
19 january 2012
Ігор Янушкевич Герб розроблений представниками адмiнiстрацiї Черкаської областi.
19 january 2012
See all 4 comments
Ігор Янушкевич При цьому порушено Указ Президента України вiд 18.05.2000 р. (без погодження з комiciєю по геральдицi при Президентi України).
Федір Демидюк З КИМ МЕЖУЄ ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ?
Черкаська область на півночі межує з Київською, на півдні з Кіровоградською, на сході з Полтавською та з Вінницькою областю на заході. Простягнулася із південного заходу на північний схід на 245 км, із півночі на південь — на 150 км.